Historie

Božanovská kopaná byla založena v roce 1950. O její počátek se zasloužili například pánové Středa, Zrutský, Jareš. V této době se aktivně pracovalo na úpravě hřiště, aby odpovídalo soutěžním podmínkám. Kabiny na převlékání hráčů se nacházely nejdříve u Borků, poté u Kohlů.Hráči si z vlastních finančních prostředků zakoupili bílá trička a bílé trenýrky. tyto dresy se praly v rodinách jednotlivých hráčů.
Prvním kapitánem byl jmenován pan Karel Brandejs.
Úvodní sestava vypadala asi následovně: Svoboda, Sloupenský Oto, Středa, Kašpar, Brandejs, Foglar, Lazor, Vlach, Sloupenský Oldřich, Hrubý Josef, Jaroš a Zábraha.
Další finanční prostředky na provoz kopané si částečně hradili hráči sami, sběrem železného šrotu, pořádaly se zábavy a brigády na místním statku, příspěvek MNV. Ve vesnici bylo velké nadšení pro kopanou.
V roce 1955 dochází k výstavbě nových dřevěných kabin. Hlavní tesařské práce zde prováděl pan Ludvík Vlach a ostatní nadšenci kopané. Zároveň došlo i k úpravě hřiště. Bylo rozšířeno, oseto travním semenem, vybudovalo se hrazení, instalovaly se nové branky a zakoupil se radiopřijímač.
V roce 1965 se připravila a zorganizovala výstavba nových zděných kabin. Zednické práce zde provedli pánové František Kašpar a Jindřich Řezníček. Instalatérské práce provedl pan Drahovzal, elektrikářské práce provedl pan Janásek. Ostatní brigádnická činnost byla zajištěna členy TJ. Správcem hřiště byl jmenován pan Vladimír Hrubý.
Na podzim roku 1986 se začalo s výstavbou sociálního zařízení na hřišti, která byla dokončena v roce 1988. A v roce následujícím se vyasfaltovala venkovní plocha pod střechou sociálního zařízení a také se upravilo kluziště. Na těchto brigádách byla dobrá účast jak ze strany členů TJ tak i ostatních spoluobčanů. V tomto roce bylo velkým přínosem pro TJ zakoupení autobusu, který byl využíván k cestám na fotbalové zápasy do roku 1990, kdy byl prodán a v tomto roce nahrazen starším autobusem značky Karosa. Tento autobus byl využíván až do roku 2005, kdy dosloužil a byl prodán. Rok 2006 byl ve znamení vybudování dřevěného zastřešeného stánku, který slouží pro občerstvení hráčů a milovníků fotbalových utkání.

mírné sněžení 3 °C -1 °C
pondělí 22. 4. oblačno 16/5 °C